Coraz więcej producentów kosmetyków odchodzi od tradycyjnych słoiczków na rzecz wygodnych i bezpiecznych opakowań typu Airless. Odbywa się to przy ogólnym zadowoleniu konsumentów, którzy już dawno docenili ich funkcjonalność.

Często się mówi, że dbanie o skórę to forma relaksu. Dlatego chcemy, by nasze kosmetyki miały dobry skład, ważna jest dla nas konsystencja oraz zapach. Chcemy też, by ten rytuał był przyjemnością, stąd stawiamy na wygodne opakowania, jakimi niewątpliwie są tzw. opakowania z pompką.

Jedna pompka a tyle zalet

Niejeden użytkownik kremów i serów zastanawia się, ile kosmetyku powinno się nakładać na naszą twarz i ciało. Możemy bowiem go użyć za mało lub za dużo, a specyfik, zamiast pomóc, może nawet zaszkodzić, powodując tzw. zapchanie skóry. Jeśli mamy wątpliwość, jaka ilość kremu jest wystarczająca, postawmy na opakowanie Airless. Wybierając je, zyskuje się podwójnie, są one nie tylko wygodne w stosowaniu, ale też gwarantuje, że kosmetyk na dłużej zachowa swoje drogocenne właściwości. Jest to szczególnie ważne, gdy korzystamy z kremów czy serów bogatych w składniki aktywne, np. witaminę C czy retinol i jego pochodne. Codzienna ekspozycja takiego specyfiku na warunki zewnętrzne, promienie UV, zmienną temperaturę, a co gorsza na kontakt z ludzkim ciałem, powodują, że zmieniają się ich właściwości. Butelki Airless z wygodną pompką zapewniają sterylne warunki, przedłużają czas przydatności kosmetyku oraz zapewniają bezpieczne warunki do jego stosowania. Ponadto kosmetyk wykorzystamy do ostatniej kropelki.

Airless czyli…

Butelki Airless w ostatnich latach szturmem zdobywają rynek kosmetyczny. Tym zmianom dopingują także sami konsumenci, którzy dawno docenili ich zalety. Opakowanie Airless wykorzystuje różnicę ciśnień, aby wytworzyć próżnię, która napędza tłok i dozuje kosmetyk. Na rynku mamy dwa rodzaje takich opakowań. Pierwszy z nich to opakowanie z tłoczkiem, działające podobnie jak strzykawka. Tłoczek tworzy szczelne dno we wnętrzu pojemnika, w którym znajduje się produkt. Podczas jego uruchamiania, produkt jest wypychany od spodu aż do całkowitego zużycia. Drugi rodzaj opakowań Airless wykorzystuje zamiast tłoka elastyczny worek, który znajduje się we wnętrzu twardego pojemnika. Worek ten wypełniony produktem kurczy się w podobny sposób jak opakowanie pasty do zębów pod wpływem próżni wywołanej w ten sam sposób, co w opakowaniach z tłokiem. Korzystając z takich opakowań, szczególnie butelek typu Airless, należy pamiętać, że nie wolno ich odkręcać, jeśli chce się zachować świeżość kosmetyku.

Butelki i opakowania typu Airless znajdziesz w hurtowni https://meping.pl/pl/178-butelki-typu-airless.