Często słyszymy, że migająca ikona arytmii nigdy nie powinna być przez nas bagatelizowana. Tylko co robić, gdy zauważymy ją na tonometrze? Gdzie zgłosić się po pomoc? Nasz tekst może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

O czym może świadczyć migająca ikona arytmii?

Niektórzy z nas wykonując pomiary ciśnienia, skupiają się tylko na podstawowych danych. To ogromny błąd, ponieważ ikona arytmii jest również ważna, zwłaszcza jeśli zaczyna migać. Zastanawiasz się dlaczego? Migająca ikona arytmii może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z zaburzeniami rytmu serca, a ich nigdy nie należy lekceważyć, ponieważ mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia lub życia. Do tego typu problemów mogą prowadzić różne czynniki. Czasami to efekt zaburzeń częstotliwości tworzenia bodźców w węźle zatokowym, a czasami zaburzenia przewodzenia informacji w ośrodkowym układzie nerwowym.

Gdzie szukać pomocy, gdy miga ikona arytmii?

W diagnostyce, leczeniu i profilaktyce schorzeń serca specjalizuje się kardiolog, więc to właśnie do niego warto zgłosić się po pomoc. Oczywiście wybór kardiologa nie powinien być przypadkowy, ponieważ najlepsze wsparcie jest w stanie zapewnić najlepszy specjalista z branży. Poznamy go po odpowiednich kwalifikacjach, czy bogatym doświadczeniu, ale nie tylko. Najlepszy kardiolog cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród pacjentów, więc w razie trudności z wyborem, zawsze możemy zebrać trochę informacji.