Odkamienianie to proces, który polega na usunięciu osadu powstałego z soli – węglanów wapnia i magnezu, które odkładają się na metalowych częściach urządzeń domowych. Są nimi urządzenia, które do swojego funkcjonowania potrzebują wody. Niestety woda pochodząca z kranu jest wodą twardą, która zawiera sporą ilość soli wapnia i magnezu odkładających się po jej podgrzaniu. Stąd widoczny biały nalot na urządzeniach, który w większej ilości jest dla nich problematyczny. Odkamieniacz w tabletkach Kenwood jest najlepszą kontrą, która zabezpieczy urządzenia przed uszkodzeniami.

Dlaczego warto stosować odkamieniacz w tabletkach Kenwood?

Odkamieniacz w tabletkach Kenwood potrafi zabezpieczyć urządzenia domowe przed uszkodzeniami. Najlepszym przykładem jest ekspres do kawy, który każdego dnia produkuje kilka kaw. W momencie gdy w jego wnętrzu zbierze się zbyt dużo kamienia ekspres działa o wiele gorzej. Mowa tutaj o przegrzewaniu się, wydłużonym czasie produkcji kawy i pogorszenia jej jakości. To ostatnie jest najgorsze z perspektywy użytkownika ekspresu, który oczekuje idealnie wykonanej małej czarnej. W zamian za to dostaje mało aromatyczną, słabo smakującą kawę z możliwym dodatkiem drobinek osadu w postaci węglanów, które jeszcze bardziej pogorszają smak. Odkładający się kamień stwarza również niebezpieczeństwo dla samego urządzenia. Kamień zwiększa prawdopodobieństwo awarii i uszkodzeń, za którymi chyba nikt nie przepada.

Odkamieniacz w tabletkach Kenwood z powodzeniem można stosować w przypadku używania innych urządzeń takich jak czajniki elektryczne. Wtedy wystarczy wlać do czajnika sporą ilość wody (najlepiej pod wskazówkę max) i wrzucić do niego jedną tabletkę omawianego produktu. Już w kilkanaście minut usunie kamień znajdujący się wewnątrz czajnika. Po tym procesie warto kilkukrotnie przepłukać czajnik aby w 100% pozbyć się preparatu.

Co ile odkamieniać urządzenia?

Mówi się, że przy normalnym użytkowaniu odkamieniacz w tabletkach Kenwood powinno stosować się co 8 tygodni. W momencie większej eksploatacji można nieco skrócić ten czas aby mieć pewność, że kamień nie będzie zalegał.