Skalpel, chirurgia, operacje? Nie każdy jest przekonany do tego typu metod. Co jednak, jeśli do wyboru jest nieinwazyjny sposób na odmłodzenie skóry?

Endolifting laserowy

Czym właściwie jest endolifting laserowy? Co kryje się pod tą nazwą? Jest to nieinwazyjny zabieg odmładzania skóry za pomocą działania lasera (lub ich większej liczby – nie każdy działa tak samo). Poszczególne etapy omówimy na podstawie działań jakie są podejmowane w klinice medycyny estetycznej Impladent. Jeśli więc szukasz lifting twarzy Gdańsk, to placówka z Trójmiasta będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

Stymulowanie komórek

Zanim jednak przejdziemy do omawiania etapów, najpierw kilka kluczowych informacji. Po pierwsze endolifting jest właściwie zbiorem (protokołem) zabiegów światłem o podobnym, aczkolwiek nieco różnym względem siebie działaniu. Jego poszczególne elementy mogą być zmodyfikowane przez lekarza – na przykład: zastosowanie tylko części procedur, dobieranie długości fal emitowanych przez laser, rozłożenie etapów endoliftingu na pojedyncze spotkanie.

Po drugie – głównym zadaniem lasera jest pobudzenie komórek do produkcji kolagenu, który tracimy wraz z wiekiem – to dlatego zmarszczki są wygładzanie. Po trzecie – ok. 3-7 dni po endoliftingu skóra może być nieco zaczerwieniona. Schodzi wtedy także martwy naskórek.

Informacje na temat możliwości przeprowadzenia endoliftingu: http://www.impladent-estetyczna.eu/oferta/laserowy-lifting-twarzy-endolifting-fotona-3d/.

Etapy endoliftingu

Standardowo endolifting składa się z trzech etapów. Każdy zabieg trwa po około 30 minut (czyli sumarycznie 90 minut).

  1. Endolifting – laser działa od wewnątrz jamy ustnej. Oddziałuje jedynie na głębsze warstwy skóry.
  2. Resurfacing – dokładna procedura podczas której laser działa na wierzchnie i głębokie warstwy skóry. Celem jest przebudowa kolagenu i złuszczenie naskórka.
  3. Fotoodmładzanie – w czasie tego zabiegu skóra jest intensywnie naświetlana pulsującym światłem. Laser pobudza produkcję kolagenu, rozjaśnia, pomaga pozbyć się przebarwień.

Wskazania i przeciwskazania do endoliftingu laserowego

W przypadku endoliftingu istnieje wiele wskazań dotyczących stanu skóry. Do najważniejszych należą te, które związane są ze zmarszczkami – zarówno tymi głębokimi, jak i drobnymi. Ważne są także zmiany naczyniowe w łagodniejszej formie, malutkie blizny po przechodzeniu trądziku, spadek elastyczności wraz z jędrnością skóry, utrata owalu twarzy, przebarwienia związane z zaburzeniami pigmentacji skóry, głębokie bruzdy w okolicach nosa i warg.

Niestety jest też także kilka sytuacji/schorzeń dyskwalifikujących z odbycia zabiegu. Najczęściej dotyczą one zmian skórnych. Przeszkodą w endoliftingu są otwarte rany, ciąża oraz karmienie piersią, choroby skórne takie jak atopowe zapalenie i łuszczyca w aktywnej fazie, nowotwory (w teraźniejszości oraz prz4szłości), przyjmowanie leków z grupy tetracyklinów, retinoidów, antybiotykoterapia w przeciągu ostatniego miesiąca. Z powodu działania lasera (pulsowania światła) z endoliftingu powinny także zrezygnować osoby z padaczką.